Menu

ZOOM NA WIEDEŃ

ZOOM NA WIEDEŃ

COMIESIĘCZNA KORESPONDENCJA ZE STOLICY AUSTRII

WYŁĄCZNIE DLA FUNDACJI ART TRANSFER!

Zapraszam Państwa na comiesięczny spacer ulicami Wiednia!

  Od dwóch lat mieszkam w tym pięknym mieście sztuki i zamiast robić po prostu wykłady o Wiedniu, postanowiłam wcielić się w rolę korespondentki relacjonującej dla Państwa najważniejsze wydarzenia kulturalne tego miasta. W naszych comiesięcznych spotkaniach będę zdawać Państwu relacje z najnowszych wystaw i innych wydarzeń ze świata sztuki jakie aktualnie mają miejsce. Wcielę się również w rolę przewodnika po Wiedniu. Pokażę Państwu Wiedeń okiem historyka sztuki, ale wybór motywów będzie jak najbardziej subiektywny, mój osobisty. „Po drodze” będę Państwu opowiadać trochę o historii tego miasta, która sięga czasów starożytnych, ale też o historii mijanych po drodze budowli. Oczywiście nie uda nam się ominąć turystycznych szlaków i takich zabytków jak katedra świętego Stefana czy Schönbrunn. Będziemy mówić o Vindobonie, Wiedniu średniowiecznym, cesarskim, secesyjnym, Czerwonym Wiedniu, nie zapominając o najważniejszych artystach i zjawiskach we współczesnej sztuce austriackiej.

Będziemy spotykać się raz w miesiącu w niedzielne popołudnie o godzinie 20.00 na platformie zoom. Konkretne tematy spotkań pojawiać się będą na tydzień przed wykładem. W ten sposób mogą być Państwo pewni, że dostana najświeższe informacje z „pierwszej ręki”. Zapraszamy zarówno tych, którzy mają możliwość i okazje odwiedzić Wiedeń w najbliższym czasie jak i osoby, które chętnie poznają to miasto i jego kulturę z wygodnej pozycji na sofie.

   Katarzyna Wesołowska-Eisl

Dziękujemy za liczny udział w naszym pierwszym spotkaniu ” O czym szumi Wiedeń”, które odbyło się 5 grudnia 2021 !

Cieszymy się, ze jesteście z nami!

Zajrzeliśmy do muzeów i galerii, aby obejrzeć aktualne wystawy. A tej jesieni i zimy jest co oglądać w Wiedniu! Tycjan, Modigliani, Egon Schiele…, po prawie rocznej przerwie w działalności instytucje kulturalne przygotowały dla nas bardzo różnorodny program wystaw. Coś dla siebie znaleźli zarówno miłośnicy renesansu jak i sztuki najnowszej – zajrzeliśmy na wystawę sztuki lat 80-tych do Albertiny Modern.

Następne spotkanie 16 stycznia 2022r!

Prowadząca: Katarzyna Wesołowska-Eisl

Historyczka sztuki, edukatorka muzealna. Długoletnia zastępczyni kierownika Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie. Autorka programów edukacyjnych do wystaw czasowych i stałych muzeum. Prowadziła cykle autorskie wykładów z historii sztuki w licznych Instytucjach kulturalnych. Ostatnie lata spędziła wraz z rodziną w Grecji oraz Niderlandach, gdzie w Międzynarodowej Szkole Niemieckiej w Hadze prowadziła cykl zajęć z plastyki oraz historii sztuki. Od dwóch lat mieszka w Wiedniu. Jej pasją jest zwiedzanie miast i muzeów, poznawanie nowych kultur oraz popularyzacja sztuki poprzez wykłady i warsztaty.

Fot. Solange Photography

 

Zapisz się do naszego newsletter

Wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynkę!