Menu

Wykłady w Pawilonie Sztuki w roku 2020

Ze sztuką wkraczamy w lata dwudzieste! 😉 Zapraszamy na kolejną odsłonę cowtorkowych spotkań-wykładów pod nazwą „SZTUKI TRANSFEROWANIE”. Wykłady to propozycja dla wszystkich osób dorosłych zainteresowanych poszerzaniem wiedzy o sztuce. Nasze spotkania rozpoczynać się będą jak zawsze o godz. 11:00.

Wykłady prowadzone przez doświadczonych edukatorów i pasjonatów są doskonałą okazją, żeby wspólnie porozmawiać nie tylko o dziełach i twórczości najważniejszych postaci w historii sztuki, ale też posłuchać mało znanych ciekawostek z życia artystów światowego formatu.

🔴 W pierwszym semestrze roku 2020 przygotowaliśmy dla naszych Słuchaczy fascynujące biografie artystów i artystek od XIX wieku do współczesności oraz przegląd najważniejszych nurtów
w sztuce nowoczesnej. Spotkania styczniowe poświęcone będą (z drobnym wyjątkiem!) artystom polskim, w lutym przyjrzymy się twórczości protoplastów surrealizmu, a w marcu – miesiącu, w którym przypada Światowy Dzień Kobiet – skupimy się na kobietach-surrealistkach. W kwietniu zbadamy meandry sztuki prymitywnej i naiwnej oraz jej związki z awangardą, w maju poznamy przedstawicieli współczesnego malarstwa figuratywnego i wreszcie w czerwcu przybliżymy najważniejsze kierunku w sztuce drugiej połowy XX wieku.

Cały program naszych cowtorkowych spotkań w pierwszym półroczu 2020 można znaleźć pod TYM LINKIEM.

Jeśli chcecie na bieżąco otrzymywać informacje o terminach i tematyce kolejnych spotkań, dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku – LINK.

ZAPRASZAMY!

  • Dzieje się ….

  • Kategorie

  • Archiwa