Menu

Warsztaty dla Seniorów

zdjecie 1c

Seniorzy są zazwyczaj postrzegani jako grupa osób po 65 roku życia. Wielu seniorów nadal prowadzi aktywnie życie zawodowe, niektórzy są na emeryturze, jednak większość z nich poszukuje możliwości rozwoju osobistego, chce być obecna w życiu społecznym, kulturalnym, rozumieć zmiany i być ich częścią. Są tacy, którzy po prostu lubią się uczyć, są ciekawi świata, ludzi, sztuki, muzyki, filozofii…

Poprzez kontakt ze sztuką, chcemy otworzyć dialog międzypokoleniowy, udostępniać wiedzę, ale także uczyć się od seniorów. Na spotkaniach organizowanych przez Fundację można opowiadać o swoich pasjach, uczyć się od innych, podróżować w czasie, bawić się i twórczo spędzać czas.

NASZE PROPOZYCJE:


  • Sztuki transferowanie – cykl wtorkowych spotkań poświęconych sztukom wizualnym:

Program spotkań, odbywających się w każdy wtorek w godz. 11.00 – 12.30 w gościnnym Pawilonie Sztuki przy ul. F. Kostrzewskiego 1 (domofon 131). Lokal znajduje się na parterze, blisko przystanku autobusowego „Kostrzewskiego” w kierunku Wilanowa, na ul. Sobieskiego. Dojazd: autobusy 116,166, 172,195. W spotkaniach mogą brać udział posiadacze karty podarunkowej ArtSenior.

Program spotkań w pierwszym półroczu 2020 roku oraz informacje organizacyjne znajdziecie Państwo pod tym LINKIEM.

Na każdym ostatnim spotkaniu w miesiącu losujemy nagrodę książkową wśród stałych bywalców 🙂

Zapisy: office@arttransfer.pl
Telefon: 513 525 045

Cena jednorazowego wejścia wynosi 25 zł. Płatność tylko przelewem lub za pomocą PayPal


  • Między niebem a ziemią – najpiękniejsze kościoły barokowe w Warszawie:

Projekt jest przeznaczony dla osób w wieku 50+. Program zakłada przeprowadzenie cyklu 8 zajęć z historii sztuki na przykładzie najciekawszych kościołów warszawskich. Zajęcia trwają 2h i są podzielone na 2 części. Pierwsza, obejmuje oprowadzanie po kościele przez historyka sztuki, który opowiada o architekturze, wystroju i wyposażeniu danej świątyni, jak również o historii budowli w kontekście społeczno-historycznym. Drugą część stanowią warsztaty zbudowane wokół informacji wcześniej podanych wraz z odniesieniami do życia codziennego danej epoki.


  • Obraza obyczajów, czy sztuka – 8 wykładów przybliżających nowoczesne nurty w sztuce:

Program składa się z cyklu 8 wykładów, które poświęcone są polskiej i światowej sztuce współczesnej. Zapoznajemy Państwa z nowymi kierunkami, technikami, mediami i skandalizującym (niekiedy nawet obrazoburczymi) dziełami oraz działaniami artystycznymi. Przybliżamy Państwu prace oraz biografie modnych i powszechnie uznanych artystów, których dzieła na aukcjach osiągają zawrotne ceny, nawet w czasach kryzysu.


  • Malarska podróż z literaturą i sztuką:

Zapraszamy na cykl wykładów poświęconych największym twórcom malarstwa europejskiego. Opowiadamy o mało znanych faktach z biografii artystów, przytaczamy fragmenty korespondencji i opinii o dawnych i współczesnych mistrzach.


  • Warsztaty twórcze:

Cykl cotygodniowych warsztatów twórczych poświęconych malarstwu europejskiemu i sztuce Dalekiego Wschodu (Chiny, Japonia, Korea). Wspólnie będziemy się przyglądać różnym aspektom życia codziennego przedstawionym na obrazach artystów europejskich i dalekowschodnich na przestrzeni wieków. Dodatkową atrakcją naszego cyklu jest możliwość wzięcia udziału w warsztatach kaligrafii chińskiej.

IMG_4288Katsushika_Hokusai_-_Thirty-Six_Views_of_Mount_Fuji-_The_Great_Wave_Off_the_Coast_of_Kanagawa_-_Google_Art_Project

Każdy z warsztatów trwających 90 minut, składa się z części wykładowej, opartej o pokaz slajdów z wybranymi dziełami sztuki, i części twórczej, którą tworzą dyskusja na temat obejrzanych obrazów oraz zajęcia o charakterze plastyczno-zabawowym, przy dobrej kawie i herbacie.

Warsztaty odbywają się w gościnnym Pawilonie Sztuki przy ul. F. Kostrzewskiego 1 (domofon 131). Lokal znajduje się na parterze, blisko przystanku autobusowego „Kostrzewskiego” w kierunku Wilanowa, na ul. Sobieskiego. Dojazd: autobusy 116,166, 172,195. Zapewniamy wygodne miejsce, przyjazną, serdeczną atmosferę, porcję wiedzy o sztuce, radość z własnoręcznie wykonanych dzieł, a przede wszystkim dobrą zabawę w miłym gronie.

 

 

ZAPRASZAMY!