Menu

Warsztaty dla seniorów 2014/2015

Warsztaty twórcze w Pawilonie Sztuki na Dolnym Mokotowie

the-monet-family-in-their-garden-at-argenteuil-1874(1) Fundacja Art Transfer ma przyjemność zaprosić sympatyków sztuki i historii sztuki na cykl cotygodniowych warsztatów twórczych poświęconych malarstwu europejskiemu i sztuce Dalekiego Wschodu( Chiny, Japonia, Korea). Wspólnie będziemy się przyglądać różnym aspektom życia codziennego przedstawionym na obrazach artystów europejskich i dalekowschodnich na przestrzeni wieków. Dodatkową atrakcją naszego cyklu spotkań będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach kaligrafii chińskiej, gdzie za pomocą pędzelków i oryginalnego chińskiego tuszu nauczymy się malować znaki odpowiadające nazwom ptaków, kwiatów, kolorów i in.

Każdy z warsztatów trwających 75 minut składa się z części wykładowej, opartej o pokaz slajdów z wybranymi dziełami sztuki i części twórczej, którą tworzą dyskusja na temat obejrzanych obrazów oraz zajęcia o charakterze plastyczno-zabawowym, przy dobrej kawie i herbacie.

Warsztaty będą się odbywały od stycznia do czerwca 2015 roku, we wtorki o godzinie 11.00-12.15 w gościnnym, nowo otwartym Pawilonie Sztuki przy ul. Kostrzewskiego 1( domofon 131). Lokal znajduje się na parterze, blisko przystanku autobusowego Kostrzewskiego w kierunku Wilanowa, na ul. Sobieskiego. Dojazd: autobusy 116,166, 172,195.

Utagawa_Toyoharu_-_A_Winter_Party_-_Google_Art_ProjectWszelkich informacji na temat wykładów możecie Państwo zasięgnąć pod numerem 22 841 09 94 lub 513 525 045 w godzinach od 9.30-17.00 od poniedziałku do piątku. Więcej informacji o naszej Fundacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.arttransfr.pl;

Zapewniamy wygodne miejsce, przyjazną, serdeczną atmosferę, porcję wiedzy o sztuce, radość z własnoręcznie wykonanych dzieł, a przede wszystkim dobrą zabawę w miłym gronie.

Wykład inauguracyjny poświęcony tematowi bukietów kwiatowych w malarstwie niderlandzkim, zatytułowany „ Historia pewnego bukietu” odbędzie się we wtorek 16 grudnia 2014 o godz. 11.00 w nowej siedzibie Fundacji , przy ul. Kostrzewskiego 1. Wstęp wolny. Po wykładzie odbędzie się spotkanie poznawczo-organizacyjne, na którym poznają Państwo szczegółowy plan warsztatów w semestrze styczeń-czerwiec 2015.

  • Dzieje się ….

  • Kategorie

  • Archiwa