Menu

Warsztaty Dla Dorosłych

02Warsztaty047
Nasza propozycja warsztatów twórczych i wykładów o sztuce i historii sztuki jest skierowana do tych wszystkich spośród dorosłych, dla których ważny jest kontakt ze sztuką dawną i współczesną, bardzo szeroko rozumianą, nie tylko jako malarstwo, lecz również grafika, rzeźba, elementy architektury, sztuka nowych mediów, fotografia, instalacje i inne.

Na spotkaniach opowiadamy o dziełach twórców z różnych epok, pojawiają się często tematy przekrojowe, przedstawiające różne motywy w sztuce: uczucia, rodzinę, zabawy, żywioły i wiele innych. Takie podanie tematu sprzyja porządkowaniu własnej wiedzy, rozszerza zasób naszych własnych wiadomości. Anegdoty o artystach i ich dziełach, marszandach, zaskakujących transakcjach na aukcjach sztuki ubarwiają nasze opowieści i dodają im humoru. Odkrywamy przed słuchaczami nowe obszary piękna w sztuce dawnej i nowe obszary niezwykłości w sztuce współczesnej, która często zatraciła charakter ozdobności i klasycznie rozumianego piękna formy, ale potrafi być intrygująca, odkrywcza a nawet obrazoburcza.

Zależy nam bardzo, aby uczestnicy warsztatów poprzez kontakt ze sztuką odpoczęli od codzienności, choć na chwilę przenieśli się do świata wyobraźni, żeby przywołali wspomnienia odwiedzanych miejsc związanych ze sztuką, wakacji, podróży. Pomagamy pielęgnować wewnętrzna potrzebę samorealizacji, poznawania rzeczy nowych. Obcowanie ze sztuką daje poczucie wolności, pogłębia naszą kreatywność, pobudza do zadawania sobie i światu pytań, pozytywnie nastawia do inności, sprzyja tolerancji. Na wykładach i warsztatach staramy się stworzyć przyjazną, pozytywna atmosferę. Dbamy o naszych słuchaczy, opowiadamy o tym co ciekawego dzieje się w danym momencie w Warszawie, co warto zobaczyć, na jaką wybrać się wystawę. Ponieważ w Pawilonie Sztuki odbywają się wernisaże i wystawy młodych polskich twórców, nasi słuchacze mają możliwość na bieżąco w tych wydarzeniach uczestniczyć.


NASZE PROPOZYCJE:


  • „SZTUKI TRANSFEROWANIE” – cykl spotkań poświęconych sztukom wizualnym adresowany do osób dorosłych. Spotkania odbywają się w formie wykładów – w każdy wtorek w Pawilonie Sztuki przy ul. Franciszka Kostrzewskiego 1, domofon 131.

    Program spotkań w 1 półroczu 2019 oraz informacje organizacyjne znajdziecie Państwo pod tym LINKIEM.

    Zapisy: office@arttransfer.pl
    Telefon: 513 525 045

    Cena jednorazowego wejścia wynosi 25 zł. Płatność tylko przelewem lub za pomocą PayPal

  • SZTUKA DALEKIEGO WSCHODU ORAZ WARSZTATY KALIGRAFII CHIŃSKIEJ. W naszym programie mamy również całą serię spotkań poświęconych sztuce Dalekiego Wschodu – intrygującej swą innością i wciąż jeszcze mało znaną szerokiemu gronu odbiorców. Atrakcją tego cyklu tematów są warsztaty kaligrafii chińskiej, gdzie pod okiem znawcy języka chińskiego uczestnicy malują bambusowymi pędzelkami znaki związane z pojęciami kolorów, ptaków, żywiołów i innych omawianych na wykładach teoretycznych.

 

Każdy z warsztatów trwających 90 minut, składa się z części wykładowej, opartej o pokaz slajdów z wybranymi dziełami sztuki i części twórczej, którą tworzą dyskusja na temat obejrzanych obrazów oraz zajęcia o charakterze plastyczno-zabawowym, przy dobrej kawie i herbacie.

Warsztaty odbywają się w gościnnym Pawilonie Sztuki przy ul. Kostrzewskiego 1 (domofon 131). Lokal znajduje się na parterze, blisko przystanku autobusowego Kostrzewskiego w kierunku Wilanowa, na ul. Sobieskiego. Dojazd: autobusy 116,166, 172,195.

Zapewniamy wygodne miejsce, przyjazną, serdeczną atmosferę, porcję wiedzy o sztuce, radość z własnoręcznie wykonanych dzieł, a przede wszystkim dobrą zabawę w miłym gronie.

 

 

Zapraszamy!