Menu

Wakacje we dwoje – spotkania ze słynnymi parami świata sztuki

WAKACJE WE DWOJE

Magdalena Kąkolewska & Przemysław Głowacki
zapraszają na spotkania ze słynnymi parami świata sztuki

Wakacje 2020 to szczególny okres – z jednej strony liczymy, jak co roku, na relaks i ekscytujące atrakcje, z drugiej obawiamy o bezpieczeństwo. Któż by nie chciał ich spędzić kameralnie, we dwoje, w miłym towarzystwie? Właśnie taką propozycję mamy dla Państwa. Nasz wspólny projekt wykładów online to pomysł, aby poznać artystów w inny, nietypowy sposób. Tradycyjna historia sztuki przyzwyczaiła nas do widzenia jej przez pryzmat wielkich indywidualności. A przecież wielkie dzieła powstają w szerszym kontekście – są wynikiem współpracy, inspiracji, interakcji z innymi. Stąd pomysł skupienia się na słynnych artystycznych parach i ich relacjach. Zapraszamy na wakacje w najlepszym towarzystwie. Zapewniamy dużo pozytywnych wrażeń.

 • wtorki, godzina 19.00
 • czas trwania ok. 75 minut

spotkanie inauguracyjne – wstęp bezpłatny!

30.06 – Christo & Jeanne-Claude. Dwa projekty (Magdalena Kąkolewska & Przemysław Głowacki)

 

I turnus (lipiec 2020 r.)

07.07 – Edgar Degas & Mary Cassat (Przemysław Głowacki)

14.07 – Georgia O’Keeffe & Alfred Stieglitz (Magdalena Kąkolewska)

21.07 – Salvador Dalí & Federico García Lorca (Magdalena Kąkolewska)

28.07 – Dora Maar & Pablo Picasso (Przemysław Głowacki)

 

II turnus (sierpień 2020 r.)

04.08 – Camille Claudel & Auguste Rodin (Magdalena Kąkolewska)

11.08 – Frida Kahlo & Diego Rivera (Przemysław Głowacki)

18.08 – Niki de Saint Phalle & Jean Tinguely (Magdalena Kąkolewska)

25.08 – Marianne von Werefkin & Aleksiej Jawlensky (Przemysław Głowacki)

 

Aby pojechać z nami na wakacje nie trzeba brać paszportu, ale należy wykupić bilety w cenie 27 zł za jedno spotkanie. Przygotowaliśmy też ofertę specjalną (jak każde szanujące się biuro turystyczne), jeżeli wybierzecie się na cały, miesięczny turnus to cena wynosi 81 zł za 4 wykłady (co oznacza, że 1 wykład jest gratis).

 • Spotkania odbywają się na platformie Zoom, rejestracja na wykład odbywa się na stronie www.arttransfer.pl/zgloszenia. Cena zawiera VAT, płatność przelewem.
 • Na każdym spotkaniu będzie okazja do zadawania pytań i możliwość wspólnej dyskusji. Na stronie www.artdone.pl ukazują się materiały związane z tematami wykładów.
 • Wakacyjne napoje z palemką i przekąski nie są zawarte w cenie (choć bardzo byśmy chcieli), może warto je za każdym razem przygotować we własnym zakresie? 🙂 Zapraszamy!

***

Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W  latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od 2013 r. prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, przygotowując tam liczne programy edukacyjne. Od 2016 roku jest jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, jest współorganizatorem tematycznych wycieczek Wyprawy ze sztuką. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.

 

 • Dzieje się ….

 • Kategorie

 • Archiwa

 • Zapisz się do naszego newsletter

  Wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynkę!