Menu

W niedzielę 31 stycznia powtórzenie wykładu „Miejsca i obyczaje związane z jedzeniem”

Serdecznie zapraszamy na wykład 

„Miejsca i obyczaje związane z jedzeniem”

 

W niedzielę 31 stycznia o godz. 19:00 Magda Kąkolewska powtórzy wykład „Miejsca i obyczaje związane z jedzeniem” z cyklu „Wokół stołu”. Zapraszamy osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w tym spotkaniu wcześniej. 

 

Targi, sklepy, gospody, refektarz i kawiarnia, pikniki i karnawały. Każde miejsce stało się w sztuce tematem malarskim. Zajrzymy na śniadanie  do Claude’a Moneta („Śniadanie”, 1868) i do restauracji Vincenta van Gogha („Wnętrze restauracji”, 1887). Będziemy podziwiać srebrne dzbanki na stole pod „Koniec kolacji” Jules-Alexandre Grun’a (1913) i odpoczywać na trawie podczas pikników  i polowań (Goustave Courbet, „Śniadanie na polowaniu”, Edouard Manet „Śniadanie na trawie”). Nie zabraknie toastów, których zwyczaj wznoszenia można odnaleźć w scenach rodzajowych w malarstwie z XVII i XVIII w. Przyjrzymy się przedstawieniom uczt świeckich bądź religijnych, w których znajdują się odniesienia do etykiety stołu obowiązującej w danej epoce.

 

Bilet na spotkanie, który kosztuje 27 zł., można kupić w zakładce ZGŁOSZENIA znajdującej się w prawym, górnym rogu strony (www.arttransfer.pl/zgloszenia). 

Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Link do wykładu znajduje się na bilecie. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie stosownego programu https://zoom.us/

 

Prowadząca:

Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką.

  • Dzieje się ….

  • Kategorie

  • Archiwa

  • Zapisz się do naszego newsletter

    Wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynkę!