Fundacja Art Transfer oraz artdone.pl

Zapraszają na spotkanie sympatyków i uczestników „Wypraw ze sztuką” oraz wykład Przemysława Głowackiego „Późny Rembrandt”, które odbędzie się

1 marca 2015 r. (niedziela) o godzinie 16.00
w Pawilonie Sztuki w Warszawie
ul. Kostrzewskiego 1 domofon 131 (wjazd od Sobieskiego)

Wykład dotyczyć będzie głośnej wystawy, która zimą biła rekordy frekwencji w londyńskiej National Gallery (por. galeria Późny Rembrandt I oraz galeria Późny Rembrandt II). Obecnie prezentowana jest w Rijksmuseum w Amsterdamie i jest jednym z głównych punktów programu najbliższej „Wyprawy ze sztuką” zaplanowanej na połowę kwietnia (por. post Od Michała Anioła do Rembrandta). Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, będzie okazja do porozmawiania o najbliższych planach wyjazdowych. Uczestników poprzednich wypraw prosimy o zabranie zdjęć i dobrych wspomnień, własne wypieki też mile widziane.

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o zapisy pod nr telefonu 513 525 045 w godzinach 9.30-16.30.

Organizatorami „Wypraw ze sztuką” są Przemysław Głowacki, Monika Wałkowska oraz firma Madart przy udziale: Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku Mazowieckim orazTowarzystwa Inteligentnej Młodzieży. Więcej informacji w zakładce Wyprawy ze sztuką.

Pawilon Sztuki w Warszawie jest siedzibą Fundacji Artystyczna Podróż Hestii oraz 2015-02-25 Fundacji Art Transfer.
Fundacja Artystyczna Podróż Hestii jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu artystycznego dla studentów wydziałów artystycznych szkół wyższych w Polsce. Konkurs odbywa się corocznie od 2002 roku. Jego laureaci odbywają rezydencje artystyczne w Nowym Jorku i Walencji. Celem fundacji jest wspieranie młodych talentów, propagowanie sztuki i edukacji artystycznej.
Fundacja Art Transfer jest organizacją propagującą edukację przez sztukę dla dzieci i osób dorosłych, organizatorem warsztatów dla dzieci zarówno w siedzibie fundacji jak i w placówkach przedszkolnych i szkolnych, wykładów o sztuce dla dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem grupy osób 50+.

 

rembrandt-van-rijn-67752_640