Menu

Spotkania Rodzinne

 01Warsztaty049

Co byście powiedzieli na spokojne i bardzo artystyczne poranki razem z Nami? Kochani, zapraszamy Was do Pawilonu Sztuki na „Rodzinne spotkanie ze sztuką w tle”. Opowiemy Wam ciekawe historie, pokażemy wspaniałe dzieła sztuki dawnych i współczesnych artystów, rozruszamy śpiochów w trakcie zabaw oraz stworzymy nasze własne „małe” arcydzieła. Zobaczycie, że warto zaczynać poranek z Fundacją Art Transfer!

Podczas każdego spotkania przybliżymy sylwetkę prezentowanego w galerii artysty lub poruszymy inny, fascynujący temat pokazując, jak przedstawiano go w sztuce. Pobawimy się w Odkrywców Sztuki i będziemy wypełniać przeróżne zadania- jakie tajemnice mogą się u nas skrywać? Wykonamy również niezwykłą pracę plastyczną, którą zabierzecie do domu!

Dla dzieci przewidziany jest mały poczęstunek.

Cena warsztatów: 25 zł od dziecka / 35 zł od rodzeństwa (2 dzieci)

Czas trwania:do 90 min

Spotkanie 2: „Zostawione w pamięci” i kaprysy pogody – 25.04.2015, godz. 11:00

Zapraszamy Was na wspaniałą wystawę Bogny Gniazdowskiej pt. „Zostawione w pamięci”, której tematem są przedmioty z dzieciństwa artystki w tym również zabawki. Ponownie wybierzemy się na spacer po Pawilonie Sztuki, by odkryć tajemnice skrywające się w obrazach.

Tematem przewodnim naszego Rodzinnego poranku, będzie POGODA W SZTUCE:
Czy można namalować mgłę?
Czy patrząc na obraz można drżeć z zimna lub pocić się w promieniach prażącego słońca?
A czy można bawić się wiatrem?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy na obrazach wielkich malarzy! Opowiemy jak artyści próbowali przedstawić kaprysy pogody, a następnie podczas zabaw sami spróbujemy pokazać różne jej oblicza. Nie zabraknie zatem ani przelotnego deszczu, ani piekącego słońca, ani wiosennych wiatrów, które pochwycimy w latawce.

Każde dziecko wykona swój własny CHIŃSKI LATAWIEC!

Latawce

Spotkanie 1: Zabawa w „niebko” – 21.03.2015 godz. 11:00

 Już 21 marca o godzinie 11:00 zapraszamy Was bardzo serdecznie na pierwszy „Rodzinny poranek ze sztuką w tle” do Fundacji Art Transfer. Chcemy pokazać Wam niezwykłą wystawę Łukasza Patelczyka, która zainspirowała nas do warsztatu plastycznego, na którym będziecie robić swoje własne „Niebka”!

 „Niebko”, Sekret”, „Widoczek”…pamiętacie tą zabawę? Jedynie co wystarczyło Nam do szczęścia to kawałek szkiełka i drobne cudeńka, które układało się w malutkim dołku wykopanym w ziemi. Nie za płytkim, nie za głębokim, takim w „sam raz”. Błyszczący papierek po cukierku, czterolistna koniczynka, kolorowy guzik, wyjątkowy kamyk- to były dopiero skarby. Skarby, które staraliśmy się ukryć na wieki. Kiedy kompozycja była gotowa, kładliśmy na nią kawałek szkiełka, przysypywaliśmy zmienią i… skończone! Mieliśmy własne „niebko”, jedyny w swoim rodzaju magiczny widoczek.

10553429_788318091280839_7819314741628496490_n