Menu

PODWIECZOREK Z ARTYSTĄ – CYKL SPOTKAŃ ZE SZTUKĄ DLA DZIECI

Pablo Picasso Trzech muzyków 1921 MoMA Nowy Jork

11  spotkań  online w każdy poniedziałek o godzinie 17.00 czas trwania ok. 40 min

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wykupić bilety w cenie 22 zł za jedno spotkanie. Przygotowaliśmy też ofertę specjalną. Pakiet 5 biletów kosztuje  88 zł za 5 spotkań (co oznacza, że 1 spotkanie jest gratis).

Fundacja Art Transfer ul. Kostrzewskiego 1 00-768 Warszawa

VOLKSWAGEN BANK numer rachunku : 51 2130 0004 2001 0611 2361 0001

 

UWAGA !  SPOTKANIE INAUGURACYJNE  WSTĘP BEZPŁATNY

5 października: Leonardo da Vinci – geniusz i wynalazca – poznamy artystę wyjątkowego, który miał mnóstwo talentów i pomysłów, a poza tym miał w sobie ogromną ciekawość świata.

Rejestracja na wykład odbywa się na  www.arttransfer.pl/zgloszenia a w odpowiedzi prześlemy link do spotkania online na 60 minut przed startem wydarzenia. Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie stosownego programu https://zoom.us/.

Prowadząca: Ewa Szachowska

Arteterapeutka, koordynatorka i autorka projektów edukacyjnych oraz wieloletnia współpracowniczka Fundacji Art Transfer (od 2013 roku).  Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą przy projekcie Dojrzali Wspaniali. Prowadzi warsztaty, oprowadzania, wykłady i różnorodne działania edukacyjne wykorzystujące medium sztuki, dedykowane głównie dorosłym, szczególnie seniorom, także  osobom z niepełnosprawnością i dzieciom. Pasjonatka historii sztuki – z wykształcenia i z zamiłowania. Zajmuje się edukacją przez sztukę i arteterapią zarówno od strony koncepcyjnej, jak i warsztatowej. Prowadzi także warsztaty i pracuje jako przewodnik w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

Długie jesienne wieczory, kiedy nie chce się wychodzić z domu bo za oknem ciemno i deszczowo to czas, który warto spędzić w towarzystwie kogoś intersującego, a takimi osobami są z pewnością wielcy artyści

Cykl spotkań online  „Podwieczorek z artystą” – dedykowany jest dzieciom w wieku 7-12 lat. Na każdym ze spotkań dzieci poznają sylwetkę i prace wybranego artysty. Ze szczyptą humoru uczymy wiedzy o świecie poprzez kontakt ze sztuką i wiedzy o sztuce patrząc na dzieła wielkich artystów. Zachęcamy dzieci  do uważnego przyglądania się obrazom, odnajdywania fascynujących szczegółów, do formułowania wypowiedzi i samodzielnego szukania odpowiedzi na stawiane pytania. Kontakt ze sztuką umożliwia stawianie otwartych pytań, na które jest wiele poprawnych odpowiedzi. Tak, jak dobra książka lub film, sztuka pozwala do siebie wielokrotnie powracać, za każdym razem umożliwia odkrywanie nowych treści, dobrą zabawę i wiele wzruszeń.

Spotkamy się z Artystami, którzy:

  • mają swe miejsce w panteonie wybitnych twórców
  • byli wszechstronni
  • których prace są ilustracją współczesnego im świata
  • poruszali tematy dzieciom bliskie,  które z kolei  w atrakcyjny sposób można dzieciom przekazać

 

Kalendarz spotkań:

5 października: Leonardo da Vinci – geniusz i wynalazca – poznamy artystę wyjątkowego, który miał mnóstwo talentów i pomysłów, a poza tym miał w sobie ogromną ciekawość świata. Spotkanie inauguracyjne- wstęp bezpłatny

12 października: Radość życia mistrza Pietera Bruegla – przyjrzymy się pracom, zwyczajom i zabawom wiejskim towarzyszącym kolejnym porom roku. Zastanowimy się nad cyklicznością zjawisk przyrody i związku ludzi z przyrodą.

19 października: Pędzle mistrza Rembrandta – poznamy artystę, którego nazwano czarodziejem cienia. Popłyniemy żaglowcem w malarską podróż śladem holenderskich kupców przypraw, liści herbaty i ziarna kawy.

26 października: Tancerki pana Degas – poznamy malarza, który był zafascynowany ruchem ciała, a najbardziej lubił portretować tancerki i wyścigi konne.

2 listopada: Podróż na Tahiti z Paulem Gauguinem – poznamy historię niezwykłej podróży malarza na Tahiti. Zobaczymy w jaki sposób podróż może się stać inspiracją dla artysty. Oswoimy się z innością poznając krajobrazy, kulturę i zwyczaje ludzi z tropikalnej wyspy.

9 listopada: Autoportret z van Goghiem –przyjrzymy się, jak kolory potrafią pokazywać emocje. Poznamy pojęcia: portret, autoportret, model, sztaluga, paleta, malowanie w plenerze.

16 listopada: Claude Monet i jego magiczny ogród – spotkamy artystę, który powiedział: Mój ogród jest moim najpiękniejszym arcydziełem. Poznamy cechy malarstwa impresjonistycznego.

23 listopada: Pablo Picasso i jego zwierzęta – poznamy artystę, który lubił malować byki i gołębie. Zobaczymy, jak można namalować postać z figur geometrycznych.

30 listopada: Geometryczne figury Paula Klee – poznamy artystę, który mawiał, że rysunek to kreska, która poszła na spacer. Poznamy pojęcie abstrakcji.

7 grudnia: Fernand Leger i jego maszyny – poznamy artystę, którego fascynowały pracujące maszyny i metalowe konstrukcje, a który oprócz obrazów tworzył również witraże. Dowiemy się, co to jest sztuka użytkowa.

14 grudnia: Rene Magritte i jego zaczarowany świat – spotkamy artystę o wielkiej wyobraźni, który lubił żartować ze zdrowego rozsądku. Poznamy pojęcie surrealizmu.