Menu

ODKRYWAJĄC PICASSA

foto: Piotr Litwic

 

W STYCZNIU ZAPRASZAMY NA NOWY CYKL SZTUKI WE DWOJE

BOHATEREM NASZYCH SPOTKAŃ BĘDZIE PABLO PICASSO

 

Pablo Picasso jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych artystów, jego twórczość stała się prawie synonimem sztuki XX wieku. Fascynuje nas jego życie, związki z kobietami, ale przede wszystkim jego dzieła i niespożyta energia twórcza. Postanowiliśmy sprawdzić, czy aby na pewno znamy aż tak dobrze słynnego artystę. Dlatego chcemy sięgnąć po mniej znane, ale równie ważne, dziedziny jego twórczości jak rysunek i grafika, rzeźba i ceramika. Niezliczone wystawy i publikacje poświęcone artyście udowadniają, że jest jeszcze bardzo wiele do odkrycia, a różnorodność jego prac ciągle nas zaskakuje.

Jako wprowadzenie do naszych spotkań proponujemy obejrzenie wcześniej nagranego wykładu, który poświęcony jest najważniejszym zagadnieniom związanym z Picassem. Każdy wątek zasługuje na rozwinięcie. Częścią z nich zajmiemy się na naszych spotkaniach. Wykład jest dostępny dzięki uprzejmości Warszawskiej Szkoły Filmowej, dla studentów której został nagrany.

Cykl spotkań online „Odkrywając Picassa” – styczeń 2021 r.
wtorki, godzina 19.00, ok. 75 minut

05.01 – Kobiety w życiu Picassa (Magdalena Kąkolewska)

Fot. Pablo Picasso, Portret Olgi w fotelu, 1918.
Fot. Pablo Picasso, Sen, 1932.

 

12.01 – Picasso i rzeźba (Przemysław Głowacki)

Fot. Pablo Picasso, Głowa kobiety, 1909.
Fot. Pablo Picasso, Głowa kobiety, 1941.

 

19.01 – Picasso. Rysunek i grafika (Magdalena Kąkolewska)

Fot. Pablo Picasso, Taniec faunów, 1957.
Fot. Pablo Picasso, Wizerunek pokoju, 1950. 

 

26.01 – Picasso i ceramika (Przemysław Głowacki)

Fot. Pablo Picasso, Sowa (wazon), 1947-48.
Fot. Pablo Picasso, Głowa byka, 1957.

 

Bilety i karnet na spotkania można kupić w zakładce ZGŁOSZENIA, która znajduje w prawym, górnym rogu strony (www.arttransfer.pl/zgloszenia). Pojedynczy bilet kosztuje 27 zł., koszt pakietu zawierającego 4 wykłady wynosi 81 zł. 

Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Link do wykładu znajduje się na bilecie. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie stosownego programu https://zoom.us/

W razie pytań prosimy o kontakt na office@arttransfer.pl 

 

PROWADZĄCY SPOTKANIA

Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od 2013 r. prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, przygotowując tam liczne programy edukacyjne. Od 2016 roku jest jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, jest współorganizatorem tematycznych wycieczek Wyprawy ze sztuką. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.

 

Zapisz się do naszego newsletter

Wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynkę!