Menu

Nowa edycja wtorkowych wykładów w Pawilonie Sztuki!

Już 4 września wracamy z cowtorkowymi wykładami z cyklu „Sztuki Transferowanie”. Nasze spotkania rozpoczynać się będą jak zawsze o godz. 11.oo.

Na wykładzie „Picasso i tradycja”, inaugurującym nowy cykl w Pawilonie Sztuki, Przemysław Głowacki opowie nam o wpływie jaki ojciec kubizmu wywarł na wielu znanych malarzy XX wieku.

Cały program naszych cowtorkowych spotkań w 2 półroczu 2018 można znaleźć pod TYM LINKIEM.

Jeśli chcecie na bieżąco otrzymywać informacje o terminach i tematyce kolejnych spotkań, dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku – LINK.

Przemysław Głowacki
Historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2000-2013 pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie od 2007 pełnił obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Współpracował z wieloma instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi m.in. z Laboratorium Edukacji Twórczej Centrum Sztuki Współczesnej „Zamek Ujazdowski. Obecnie prowadzi m.in. cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie, zajęcia z historii sztuki w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz wykłady w domach kultury i na Uniwersytetach III Wieku. W 2006 roku był jednym z założycieli Forum Edukatorów Muzealnych. Był też współinicjatorem polskiej edycji międzynarodowej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki. Jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Muzeów (ICOM). W 2007 roku otrzymał odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów oraz wystaw.
Prowadzi bloga artdone.pl.

  • Dzieje się ….

  • Kategorie

  • Archiwa