Menu

NIEDZIELNE WYKŁADY MAGDY

Portret francuskiej artystki i performerki ORLAN 1990 , fot. Fabrice Lévêque

4 wykłady online w 4 niedziele listopada o godzinie 19.00

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wykupić bilety w cenie 27 zł za jedno spotkanie. Cena zawiera VAT, płatność przelewem. Koszt pakietu zawierającego  4 wykłady wynosi 81 zł , co oznacza, że jeden wykład jest bezpłatny.

Fundacja Art Transfer ul. Kostrzewskiego 1 00-768 Warszawa

VOLKSWAGEN BANK numer rachunku : 51 2130 0004 2001 0611 2361 0001

 

 Rejestracja na wykład odbywa się na  www.arttransfer.pl/zgloszenia a w odpowiedzi prześlemy link do spotkania online na 60 minut przed startem wydarzenia. Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie stosownego programu https://zoom.us/.

Prowadząca; Magdalena Kąkolewska

„Niedzielne wykłady Magdy” to kameralny cykl spotkań z nadzwyczajnymi artystkami. Zestawienie to całkowicie osobisty wybór Magdy Kąkolewskiej. – Nie ma w nim jednego kryterium, poza jednym najważniejszym. Wszystkie kochały sztukę, która była ich wytchnieniem, lekarstwem, ukojeniem, sposobem przeżywania świata – tłumaczy autorka i prowadząca wykłady.

Dlaczego sztuka jest ważna? Czego możemy się z niej nauczyć? Sztuka to papierek lakmusowy naszych czasów , właściwie każdego czasu w którym żył artysta, to daje spojrzenie z innej perspektywy na otaczającą nas rzeczywistość, niekoniecznie w sposób ilustracyjny ale taki, który pozwala na ocenę sytuacji, w której jesteśmy. Pozwala nam na podwyższanie standardu naszego przeżywania i myślenia. „Niedzielne wykłady Magdy” to przeglądanie się w lustrze naszych mocy i słabości. To także emocjonujące historie wielkich artystek- ich zmagania, porażki i zwycięstwa a  dla nas to wielka lekcja życia.

„Niedzielne wykłady Magdy” to podróż  do naszej wyobraźni – choć doceniamy płynące z niej korzyści, to nie wykorzystujemy  w pełni jej mocy. To także podróż do świata emocji, a korzystanie z naszych emocji to pokazywanie pasji, odwagi, lojalności, nadziei.

Gościli na wykładach: Georgia O’Keeffe, Alicja Halicka, Maja Berezowska, Teresa Pągowska, Maria Jarema, Miriam Shapiro,  Alina Szapocznikow, Artemisia Gentileschi, Louise Bourgeois, Paula Rego, Hel Enri, Niki de Saint Phalle , Leonor Fini,  Lee Miller, Yayoi Kusama  

Najbliższy cykl rozpocznie się w listopadzie. Szczegóły wkrótce.