Menu

MARZYCIELE I POSZUKIWACZE

Eugene Boudain Odpływ w Etaples, 1886

Sześć wykładów online w każdy poniedziałek o godzinie 19.00; czas trwania 75 min

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wykupić bilety w cenie 27 zł za jedno spotkanie. Cena zawiera VAT, płatność przelewem. Koszt całego pakietu zawierającego 6 wykładów  wynosi 135 zł, co oznacza, że jeden wykład jest bezpłatny.

Fundacja Art Transfer ul. Kostrzewskiego 1 00-768 Warszawa

VOLKSWAGEN BANK numer rachunku : 51 2130 0004 2001 0611 2361 0001

 

Rejestracja na wykład odbywa się na www.arttransfer.pl/zgloszenia – w odpowiedzi prześlemy link do spotkania online na 60 minut przed startem wydarzenia. Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie stosownego programu https://zoom.us/.

➡️  Prowadząca: Magdalena Kąkolewska

5 października Gustaw Caillebotte

Jest takie powiedzenie, że „za sukcesem każdego wielkiego mężczyzny stoi kochająca kobieta”, natomiast za sukcesem każdego wielkiego impresjonisty stoi prawdopodobnie Gustave Caillebotte…

12 października Eugène Boudin

„Studia Boudina, robione szybko i wiernie oddające to, co najbardziej niestałe i niepochwytne w formie i kolorze – fale i chmury – mają zawsze na marginesie zapisaną datę, godzinę i wiatr (…). Zasłoniwszy ręką jego zapis, odgadnie pan porę roku, czas i wiatr (…). I wreszcie te chmury o fantastycznych i świetlistych kształtach, te chaotyczne ciemności, ogromy zieleni i różowości zawieszone jedna na drugich (…), firmamenty z czarnego albo fioletowego aksamitu, zmiętego, zwiniętego, rozdartego, horyzonty żałobne albo ociekające roztopionym metalem, wszystkie te głębie, wszystkie wspaniałości uderzały mi do głowy jak mocny napój albo opium”

19 października Claude Monet

„Jestem twardy, pracuję uparcie nad szeregiem różnych efektów, ale o tej porze roku słońce zachodzi tak szybko, że nie da się tego znieść … im dalej się znajduję, tym bardziej widzę, że trzeba wykonać wiele pracy, aby oddać to, czego szukam: „natychmiastowość”, „… Coraz bardziej odczuwam obsesję na punkcie potrzeby oddawania tego, czego doświadczam, i modlę się, że pozostanie mi jeszcze kilka dobrych lat, ponieważ myślę, że mogę zrobić  postęp w tym kierunku … „

26 października Paul Gauguin

„Jestem wielkim artystą i wiem o tym; dlatego, że tak jest –zniosłem wiele cierpień. Moje centrum artystyczne znajduje się w mózgu, a nie gdzie indziej. Jestem silny, ponieważ nigdy nikt nie sprowadził mnie z drogi, którą obrałem i pozostałem wierny temu, co jest we mnie”

2  listopada Paul Cézanne

„Jakikolwiek by był nasz temperament lub potęga w obliczu natury, trzeba dać obraz tego, co widzimy, zapominając o wszystkim, co pojawiło się przed nami.“

9 listopada Vincent van Gogh

„Obowiązkiem malarza jest całkowicie pogrążyć się w przyrodzie, przelać w swoje dzieło całą inteligencję i wszystkie swoje uczucia, aby stało się ono zrozumiałe dla innych”