Menu

Kim jesteśmy

Fundacja Art Transfer łączy w swojej misji trzy najważniejsze dla nas wartości: sztukę, edukację i rozwój.
Uwalniamy sztukę z ram, ścian muzeów i galerii, i pokazujemy, że można się nią cieszyć i korzystać z niej w różnorodny sposób. Prowadzimy działania edukacyjne i warsztaty. Organizujemy spotkania dotyczące różnych zagadnień z zakresu sztuki, działań artystycznych, stylu, percepcji dzieł sztuki.

Uczymy jak czerpać radość i wiedzę z działań twórczych. Odwołujemy się do:

  • Wyobraźni – doceniamy płynące z niej korzyści, ale nie wykorzystujemy w pełni jej mocy;
  • Emocji – które mamy wszyscy, ale choć umiemy je opisać, to nie korzystamy z nich w procesach kreacji, tworzenia nowego;
  • Inteligencji – rozumianej twórczo: inteligencji muzycznej, przestrzennej, ruchowej, a także inteligencji emocjonalnej;
  • Doświadczenia – rozumianego jako zbiór własnych wyuczonych umiejętności, przeżytych wydarzeń, lekcji wyniesionych z różnych obszarów życia.

Hołdujemy idei „człowieka poszukującego” jako kluczowego celu twórczej edukacji. Współpracujemy z artystami, historykami sztuki, kulturoznawcami , pedagogami i wszystkimi miłośnikami sztuki a także z różnorodnymi instytucjami kultury. Komercyjne działania Fundacji służą finansowaniu bezpłatnych projektów edukacyjnych, na które nie łatwo jest pozyskać środki. Nasze działania kierujemy do wszystkich grup wiekowych, od maluchów do dorosłych.

Fundacja Art Transfer

ul. Kostrzewskiego 1

00-768 Warszawa

KRS: 0000429874

NIP: 9512359246

Regon: 146256976

VOLKSWAGEN BANK

numer rachunku : 51 2130 0004 2001 0611 2361 0001