Menu

JEDZIEMY DO WENECJI

JEDZIEMY DO WENECJI (w ramach cyklu  „Sztuka we Dwoje”)

Magda Kąkolewska &Przemysław Głowacki

 

Zapraszamy na czerwcowy cykl spotkań „Sztuka we dwoje”

wtorek, godz. 20.00, ok. 75 minut

1 czerwca Giovanni Bellini. Ojciec malarstwa weneckiego (Magdalena Kąkolewska)

8 czerwca: Albrecht Dürer w Wenecji (Przemek Głowacki)

15 czerwca: Wenecja oczami artystów XIX wieku (Przemek Głowacki)

22 czerwca: Peggy Guggenheim i jej kolekcja (Magdalena Kąkolewska i Przemek Głowacki)

Nasze spotkania to zawsze artystyczne wycieczki. W czerwcu chcemy pojechać do bardzo konkretnego miejsca – do magicznej Wenecji. Wybraliśmy dla Państwa atrakcyjne, ale mniej oczywiste momenty z jej historii. Przyjrzymy się narodzinom potęgi artystycznej Serenissima, a także spojrzymy na ten okres oczami Albrechta Dürera. Na spotkaniu będzie można zobaczyć prace niemieckiego mistrza, które pojawią się na jego wystawie w Londynie jesienią tego roku. Manet, Whistler, Monet, Renoir, trudno wymienić wszystkich artystów, którzy byli zachwyceni miastem nad kanałami. Pod urokiem Wenecji była też Peggy Guggenheim, która nie tylko tu mieszkała, ale też przy Canal Grande umieściła muzeum ze swoją kolekcją sztuki nowoczesnej. 

Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od 2013 r. prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, przygotowując tam liczne programy edukacyjne. W latach 2016-2019 był jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla” organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, jest współorganizatorem tematycznych wycieczek Wyprawy ze sztuką. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.

Bilety i karnet na spotkania można kupić w zakładce ZGŁOSZENIA, która znajduje w prawym, górnym rogu strony (www.arttransfer.pl/zgloszenia). Pojedynczy bilet kosztuje 27 zł., koszt pakietu zawierającego 4 wykłady wynosi 81 zł. 

Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Link do wykładu znajduje się na bilecie.

W razie pytań prosimy o kontakt na office@arttransfer.pl

 

Zapisz się do naszego newsletter

Wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynkę!