Menu

Humor w sztuce – spotkania z Magdą i Przemkiem w listopadzie

SZTUKA WE DWOJE

Magdalena Kąkolewska & Przemysław Głowacki
zapraszają na spotkania „Humor w sztuce” w każdy wtorek listopada

 

Ponury i zimny listopad wymaga tematu, który wywoła uśmiech na naszej twarzy. W ramach drugiego cyklu spotkań „Sztuka we dwoje” zajmiemy się humorem. To idealny temat, aby przywołać przykłady ze sztuki dawnej, ale też całkiem niedawno powstałe dzieła. Sprawdzimy jak zmieniało się podejście do humoru. Przecież ma on różne oblicza – rubaszny śmiech, wyrafinowany dowcip, sarkazm, czarny humor. Te wszystkie jego odmiany przywołują nasz uśmiech, ale też prowokują do refleksji i głębszych przemyśleń.

 

Cykl spotkań online „Humor w sztuce” – listopad 2020 r.
wtorki, godzina 19.00, ok. 75 minut

03.11 – Śmiech w malarstwie holenderskim (Przemysław Głowacki)

10.11 – Humor w sztuce nowoczesnej i współczesnej (Magdalena Kąkolewska)

17.11 – Śladami Arcimbolda (Przemysław Głowacki)

24.11 – Jeff Koons (Magdalena Kąkolewska)

 

 

Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od 2013 r. prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, przygotowując tam liczne programy edukacyjne. Od 2016 roku jest jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, jest współorganizatorem tematycznych wycieczek Wyprawy ze sztuką  Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl

  • Dzieje się ….

  • Kategorie

  • Archiwa