Menu

Art Transfer

Fundacja Art Transfer łączy w sobie trzy najważniejsze dla nas rzeczy: sztukę, edukację i rozwój.
Uwalniamy sztukę z ram blejtramów, ścian muzeów i galerii i pokazujemy, że można się nią cieszyć i korzystać z niej w różnorodny sposób. Prowadzimy działania edukacyjne i warsztaty. Organizujemy spotkania dotyczące różnych zagadnień z zakresu sztuki, działań artystycznych, stylu, percepcji dzieł sztuki.

Uczymy jak czerpać radość i wiedzę z działań twórczych. Odwołujemy się do:

  • Wyobraźni- doceniamy płynące z niej korzyści, ale nie wykorzystujemy w pełni jej mocy
  • Emocji- które mamy wszyscy, ale choć umiemy je opisać, to nie korzystamy z nich w procesach kreacji, tworzenia nowego;
  • Inteligencji- rozumianej twórczo: inteligencji muzycznej, przestrzennej, ruchowej a także inteligencji emocjonalnej
  • Doświadczenia –rozumianego jako zbiór własnych wyuczonych umiejętności, przeżytych wydarzeń, lekcji wyniesionych z różnych obszarów życia.

Hołdujemy idei „człowieka poszukującego” jako kluczowego celu twórczej edukacji. Współpracujemy z artystami, historykami sztuki, kulturoznawcami , pedagogami i wszystkimi miłośnikami sztuki a także z różnorodnymi instytucjami kultury. Komercyjne działania Fundacji służą finansowaniu bezpłatnych projektów edukacyjnych, na które nie łatwo jest pozyskać środki. Nasze działania kierujemy do wszystkich grup wiekowych, od maluchów do dorosłych.